Historie oddílu

Oddíl existuje 28 let. Za dobu jeho existence se zde vystřídalo mnoho cvičenců a jen ti cílevědomí vytrvali a za cenu poctivého tréninku se dostali na vyšší úroveň. Ať  už  morální  nebo  technickou. Oddíl  je  věrný   odkazu   Okinawských  mistrů,   především   zakladateli   moderního  pojetí   tohoto absolutního   systému KARATE-DO  Gičinu   Funakošimu,  který  toto  dok onalé  umění  rozšířil dál a umožnil nám jeho studium.

Oddíl karate  Hlinsko  byl  založen  roku  1985  současným  trenérem  Miloslavem  Zdražilem jako první oddíl v Hlineckém regionu zabývající se bojovými uměními.

Oddíl  je zařazen  do  světové  organizace  World  Karate  Federation  pod  Českým  svazem  karate, který  zaštíťuje  ČUBU ( Česká  unie  bojových  umění). Oddíl  začínal  trénovat  v Resslově základní škole,  později   trénoval   na   Smetanově   základní   škole,   až  v  roce  2000  se  trvale  přemístil  do Sokolovny v Hlinsku. Dnes trénuje Oddíl karate Hlinsko  v  Sokolovně, kde je trénink rozdělen podle výkonnosti  cvičenců. Oddíl  pořádá  soustředění, soutěže  a  semináře na rozvoj karate pro všechny věkové kategorie. Oddíl získal velké množství ocenění na soutěžích  Mistrovství kraje a dokonce měl několik   významných    úspěchu    na     Mistrovství    republiky,   Euro    karate    Grand    prix,   ve Středoevropské   lize   karate   na mezinárodních soutěžích a i na  Mistrovství světa. Do budoucnosti bychom chtěli dále zdokonalovat  formu  prováděných  technik  a  co nejvíce se přiblížit dokonalosti dané zkušenostmi ověřenými tisíciletími v boji  o  život a  dále  toto  bojové umění rozvíjet. Získávat nové cvičence  a  pomoci jím  s  morálním  vývojem, který je nezbytný pro zvládnutí všech aspektů karate, jako  nejdokonalejšího  sebeobranného  systému.  Abychom  byli  schopni  se  stále zlepšovat, musíme ještě více zaměřit síly na účast ve sportovních soutěžích, abychom si ověřili naše kvality a nedostatky, včetně toho, že jdeme správnou cestou, cestou bojovníka.


Comments are closed.