MISTROVSTVÍ EVROPY V KARATE WUKF MONTICHIARI- ITÁLIE

proběhlo 11-16 října 2016 za účasti 25 států Evropy s počtem závodníků přes 2 tisíce.

Oddíl KARATE Hlinsko z.s.  se této ojedinělé mega akce rovněž zúčastnil.

V této poměrně velké konkurenci Michal Kyncl ve své kategorii kumite Masters postoupil a následně prohrál v druhém zápase s Rumunským závodníkem a umístil se na 5 místě. Stejně tak Miloslav Zdražil v další kategorii kumite Masters postoupil a rovněž v druhém zápase prohrál s Italským závodníkem , vítězem soutěže,  a ve své  kategorii rovněž získal 5 místo. Miloslav Zdražil  a Michal Kyncl dále závodili s kumite team rotation. V této disciplíně  prohráli s Anglickým kumite teamem , vicemistry světa v nejtěsnějším rozdílu jednoho bodu a prokázali, že jim byli rovnocenným soupeřem. Ostatní teamy s nimi prohrávaly rozdílem třídy. Bohužel chybělo trochu štěstí.V tomto případě již šlo o bronzovou medaili. Rozdílem 5:6 zvítězili Angličané. Náš team obsadil 5 místo.  Dále se Mistrovství Evropy zúčastnil   Jiří Košina,  který se umístil na 8 místě,  opět ve své kategorii Masters.

Bohemia open 2016 České Budějovice ze dne 24.9.2016

Oddíl karate Hlinsko vyslal na tuto soutěž Radka Netolického, který soutěžil v kategorii dorostenců – 52 Kg  azároven se zúčastnil soutěže juniorů -55 Kg což je na jeho věk náročnější a v obou těchto kategoriích zvítězil a získal 1 místa a  zlatě medaile.

Účast :  Arménie, Bělorusko, ČR, Dánsko, Gruzie, Německo, Maďarsko, Itálie, Lucembursko, Rusko, Slovensko, Polsko a USA

15 . MEZINÁRODNÍ POHÁR V KARATE Shotokan cup SOKOL VAMBERK 2016

Proběhla v termínu 17.9. 2016  za účasti 5 států  EVROPY.

Oddíl karate Hlinsko vyslal na tuto soutěž  Ninu Pražákovou Tomáše Janáčka a Jakuba Muchu. Přestože zde byla opravdu vysoká konkurence tak výsledky byly následující. Tomáš Janáček 5 místo v kumite žáci, Nina Pražáková 3. místo bronzová medaile v kumite žákyně a Jakub Mucha 2 místo  stříbrná medaile v kategorii -84 kg muži a bez rozdílu vah rovněž  2 místo  stříbrná medaile.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE WUKF –WORLD KARATE CHANPIONSCHIPS Dublin konané od 15.6. DO 19.6. 2016 v Dublinu v IRSKU.

Toto Mistrovství světa bylo obsazeno nejvíce ze všech šampionátu od svého vzniku dříve byla účast kolem 1500 zúčastněných závodníků z celého světa. Tentokrát však byla účast celých 2 285 závodníků 47 států a 57 světových federací karate.

V nejobsazenějších kategoriích bylo až 90 závodníků což je neskutečná konkurence a velké množství bojů. Oddíl karate Hlinsko, který cvičí v Hlinecké sokolovně vyslal na tuto velkolepou akci tři závodníky Jakuba Muchu Miloslava Zdražila a Michala Kyncla. Kteří sice nedosáhli takových úspěchů, jako v minulem roce, ale přesto se neztratili.

V celkovém pořadí docílili těchto úspěchů v jednotlivcích Michal Kyncl 13 místo kata, Miloslav Zdražil 8 místo kata. V kumite teamech rotation. Miloslav Zdražil  a Michal Kyncl 6 až 12 místo z cekového počtu 23 teamů. Dále pak Jakub Mucha, jako člen dalšího teamu rotation juniorů 5 až 10 místo z 20 teamů. Hodnocení je vyřazovacím způsobem tudíž přesnější určení pořadí není možné. V tomto případě jeden postup a pak prohra.

Grand Prix Hradec Králové v karate konané dne 30.4 a 1.5. 2016

Oddíl karate Hlinsko a zároveň TJ.Sokol Hlinsko se zůčstnit této největší soutěže v České republice

Počet závodníků 822 Počet zemí 12: (Norsko,Maďarsko,Arménie,Ukrajina,Litva,Slovensko,Polsko,Německo,Rakousko,Nizozemí atd. )

Radek Netolický na fotografii první z leva.si zkusil na světovém poháru ve 14letech kategorii pro 16-17leté(kumite junioři – 55kg)a bylo z toho krásné 2.místo stříbrná medaile(žádný Čech na stupni vítězů – nejlepší na pátém místě).Myslím,že další super úspěch pro Hlinsko.

Dále pak se zúčastnil Janáček Tomáš který rovněž úspěšně získal medaili v kategorii žáků kumite 3 místo což je na takto veliké soutěži opět další úžasný výsledek.

dsc05393 img_8043

V Nymburku dne 16.4. 2016 proběhla mezinárodní soutěž v karate Wakizaši Cup 15. ročník kterého se Hlinecký oddíl karate zúčastnil. V kumite žákyň získala Nina Pražáková 2 místo stříbrnou medaili a Helena Pechačová 3 místo bronzovou medaili. Tomáš Janáček 3 kumite místo a rovněž bronzovou medaili.

img_8024

dsc08638-1

Mistrovství světa shotokan karate WSF konané v Polsku Bydgoszcz 2.4. 2016 WSF 7th WORLD SHOTOKAN CHAMPIONSHIPS BYDGOSZCZ & POLAND

Závodníků: 974 Počet zemí: 37

Za Oddíl karate Hlinsko závodil Netolický Radek podařilo se mu dosáhnout úžasného výsledku.

2.místo vícemistr světa!!! stříbrná medaile na mistrovství světa 14-15 Years Shobu Ippon Male Kumite -52Kg ( zápas na dva vítězné body )

Vítězství – 1.kolo Kazachstán(2:0) , 2.kolo Rumunsko (2:0) , 3.kolo Ukrajina (2:0)

Prohra – ( 0:2 ) Gruzie

dsc05355 img_20160402_2127521 img_20160402_2241071

Soutěž v karate Vamberecký Lvíček ze dne 2.4.2016

Pořadatel SKC Sokol Vamberk se konala 2.4. 2016 ve Sportovní hale města Vamberk. Závodníkům Oddílu karate Hlinsko a Tj. Sokol Hlinskose dařilo a získali tyto ocenění a krásné poháry.

Tomáš Janáček 1. místo kata 10 – 11 (z 58 soutěžících)

3. místo kumite – 35kg

Nina Pražáková3. místo kata 10 – 11

– 1.místo kumite – 35 kg

img_8004 img_8008

Mezinárodní Mistrovství České republiky v karate Sokolov –  26.3. 2016

Oddíl karate Hlinsko se zúčastnil ve složení Miloslav Zdražil, Michal Kyncl, Jakub Mucha a Jiří Košina. Na tento závod bylo registrováno přes 350 startujících z ČR, Slovenska, Německa, Gruzie a Alžíru… I

Výsledky byly následující:

Miloslav Zdražil 2 místo kumite sanbon masters stříbrná medaile

Michal Kyncl 3 místo kumite sanbon masters bronzová medaile.

Jakub Mucha Kumite ippon dorostenci 1.místo zlato , kumite sanbon dorostenci nad 70 kg 2.místo stříbrná medaile, kumite sanbon muži do 80 kg 3.místo bronzová medaile

Jiří Košina kumite sanbon masters 3 místo bronzová medaile

dsc07062

Oddíl karate Hlinsko se dne 27.2.2016 zúčastnil Velké ceny města Trutnova

Start byl korunován úspěchem. V kategori dětí kata a kumite získal Tomáš Janáček 2x bronzovou medaili dále pak Nina Pražáková v kumite 3 místo a bronzovou medaili. V kategorii dospělých  Kamil Hromádko 3 místo bez rozdílu vah a Mucha Jakub ve své váhové kategorii 2 místo stříbro  a v kategorii bez rozdílu vah 3 místo bronz.Tedy 6 medailí pro Oddíl karate Hlinsko. Velmi hezký úspěch.