Výsledky ze závodů rok 2014

19.1. 2014 proběhl VI. Kesl Cup 2014

1.Evropský pohár v KARATE pořádaný Českou asociací budo (bojového karate) karate ČABK. Těchto mezinárodních závodů ze zúčastnilo 32 klubů z České republiky a kluby z Rumunska a Polska.

Této akce se zúčastnil i Oddíl karate Hlinsko, který reprezentoval Zdražil Miloslav a Michal Kyncl.   Oba zápasili v kategorii masters.   Zdražil Miloslav na fotografii v levo se umístil na 2 místě, v kategorii masters mladší získal stříbro a v kategorii masters starší získal zlato, Michal Kyncl se umístil na 5 místě v mladších masters.

Oddíl Karate Hlinsko Tj. Sokol Hlinsko se zúčastnil Turnaje karate Vamberecký LVÍČEK dne 12.4. 2014 ve Sportovní hale ve Vamberku. Oddíl Karate Hlinsko reprezentoval Jan Šulc, který získal 3. místo Kata 10 – 11 let, 2. místo Kata duo ml. Žáci a žákyně a 3. místo Kata team. Dále Tomáš Janáček, který získal 3 místo o nejlepší kata heian shodan, 2. místo Kata duo ml. Žáci a žákyně a 3. místo Kata team. A v neposlední řadě Tereza Riegerová, která vybojovala 3. místo Kata team.

Všichni tři na stupni vítězů v levo na fotografii

ezavody 2014

Úspěšné tažení závodníka Oddílu karate Hlinsko a Sokola Hlinsko Radka Hejduka.

Na Mistrovství Moravy a Slezka v Jeseníku 3.5. 2014 zvítězil v kumite a získal zlatou medaili a dále na další soutěži Wakizasi Cup v Nymburku 10.5. 2014 se umístil na druhém místě.

Na stupni vítězů se zlatou medailí a pohárem.

Morava Slezko Wakizasi Cup obrázek

Mistrovství EVROPY v KARATE Itálie Verona.

Špičkový Oddíl karate Hlinsko cvičící v sokolovně je i členem TJ Sokol Hlinsko, již odchoval mnoho úspěšných bojovníků, trenérů i závodníků na úrovni republiky i světa, opět slaví úspěchy.

Dva z jeho řad, Michal Kyncl a Miloslav Zdražil, trenér oddílu, se nominovali na Mistrovství Evropy v karate, které se v tomto roce konalo v Itálii, a to v krásném Historickém městě Verona, od 11. do 15.6. 2014.

Na této úžasné akci startovalo více jak jedenáct set závodníků z 26 států. Našim závodníkům se opravdu hodně dařilo. V kumite (zápas) kategorie másters mladší vybojoval Michal Kyncl úžasný boj se současným mistrem světa a získal 2 místo a stříbrnou medaili. Stejně tak Miloslav Zdražil, který v další kategorii másters vybojoval 3 místo a bronzovou medaili, kdy mu unikl finálový zápas o zlato s francouzským závodníkem černé pleti jen o vlas (vlastně o jediný bod)

DSCF0719                Mistrovství Evropy Italie Verona obrázek 2              Mistrovství Evropy Italie Verona obrázek 1

Mistrovství Evropy Italie Verona obrázek 3

Oddíl karate Hlinsko opět bodoval v kategorii Masters nad 40 let na mezinárodních závodech karate  International Banzai cup v Berlíně, které se konali v září za účasti 27 zemí světa, 1587 soutěžících.

Michal Kyncl tam startoval v disciplíně kata, kde získal 5 místo, dále pak získal 3 místo v disciplíně kumite, kde v prvním zápase s ukrajinským závodníkem zvítězil před limitem (něco, jako ko ) závodník už nepokračoval v zápase. Dále pak s německým závodníkem prohrál 2:1 a třetí zápas absolvoval s dánským závodníkem a ten vyhrál v poměru 3:4 kdy těsně před koncem ještě prohrával 3:1, ale v poslední vteřině bodoval mawashi geri a tím zvítězil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oddíl karate Hlinsko se zúčastnil významné soutěže České obce sokolské 13. MEZINÁRODNÍ POHÁR V KARATE   Shotokan cup SOKOL VAMBERK 2014 konaný 27.9. 2014 Byli zde závodníci Polska a Slovenské republiky ve velmi silném obsazení a to vce jak 300 účastníků

Sivák Jakub v kategorii juniorů v disciplíně kata získal 3 místo v kategori a v další kategorii kumite 3 místo a rovněž bronzovou medaili.V kategorii mladší žáci získal Martin Adámek 2 místo stříbrnou medaili, kumite mladší žáci Janáček Tomáš 3 místo bronz a Pertl Šimon rovněž získal bronzovou medaili 3 místo.

Čtyři závodníci dovezli celkem 5 medailí což je opravdu slušný výsledek.

Shotokan Cup Vamberk obrázek

Oddíl karate Hlinsko opět bodoval na další soutěži a to na Trutnovském Dráčku.

Tato soutěž v karate proběhla v Trutnově 1.11. Sportovní hala ZŠ Mládežnická. Kata team ve složení Adámek Maratin, Šimon Pertl a Tomáš Janáček zvítězili a získali zlatou medaili v této disciplíně. Dále pak Adamek Martin k tomu přidal ještě bronzovou medaili 3 místo v kumite a Jakun Jan Válka získal rovněž 3 místo a bronzovou medaili a však v kategori kata mladší žáci.

073

Mistrovství republiky v Karate

Oddíl karate Hlinsko se zúčastnil V. Mezinárodního Mistrovství České republiky ČABK 2014 konaného v Praze 2. listopadu 2014.

Z této soutěže si odnesl Michal Kyncl 3 místo bronz v kategori kata Masters mladší a 3 místo bronzovou medaili v kumite zápas Masters mladší a Miloslav Zdražil 3 místo bronzovou medaili v kumite zápas Masters starší.

mix

Oddíl karate Hlinsko opět sklízel medaile. Vždyť je podzim a to je skutečně sklizeň. V Ústí nad Orlicí se konal 14.ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO TURNAJ KARATE GENERALI CUP 15.11.2014

V kategorii mladších žáků se Tomáš Janáček umístil na 2 místě a získal stříbrnou medaili a třetí místo a bronzovou medaili získal Šimon Pertl a Martin Adámek.

To jsou 3 medaile z mezinárodního turnaje v karate.